B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!

Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari

ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 

Karrem (tërheqës) luzmash (rojesh)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatmir Latifi
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri

Zgjua (koshere) : LR

MesazhTitulli: Karrem (tërheqës) luzmash (rojesh)   17.04.12 9:20

mirmengjes nga Fatmiri se pari ju pershendes desht tju pyes per mamac rojeva me falni se esht ne gjuh tjeter por e kom shenu si esht ne leter e kom ble per mi shti blet ne sanak ma kallaj kur ato lshojn mirpo nuk po di si te perdoret sepse skom perdor kurr nje te till edhe nese ban mem tregu a ban mi qel e mi shti ne sanak e kur te lshon bleta me hi ne er te saj pasi po thojn se e ka eren e ames sa gjat nu i hup era ksaj ju pershendes shum pres nje pergjigjie te kjart nga ju flm shum .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrahmani
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri

Zgjua (koshere) : lr

MesazhTitulli: Re: Karrem (tërheqës) luzmash (rojesh)   17.04.12 18:15

Përshendetje te nderuar bletar,
Desha te ju prezentoj provojen time sa i perket pyetjes se lart shenuar, unë në veren e kaluar e kam perdorur kët: Mamac rojeva dhe e kam perdorur ne ket menyr,po sa kam vrejtur se ka fillue te bëhet ndarja -lshimi (siq e perdorm ne me leshua bleta)para shoqnis se bletve nja dhjet pesemdhjet metra e kam vendosur nji sanduk me pet te reja dhe mbi te e kam hap ket preparat dhe menjiher pas dy tre minuta filloj orjentimi ka sanduku dhe per nji koha shum te shpejt hyri mrenda ne te dy raset qe un kam përdorur ka qen veprimi i njejt, do te thot se unë e kam vendos para se shoqnia te lidhet diku pra duke qen ne ajr.

me respekt,

Rrahmani
Fatmir Latifi
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri

MesazhTitulli: Re: Karrem (tërheqës) luzmash (rojesh)   17.04.12 20:40

RRahman faleminderit shum une kerkova sqarime sepse sivjet per her te par po e aplikoj dhe nuk kam informata shum dhe udhzimet qe gjinden ne te se kuptoj gjuhen andaj te faleminderoj shum nga Fatmiri
fitimthaqisibovc
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë

Zgjua (koshere) : L R

MesazhTitulli: me 05.05.2013 ekam perdor letren e aromes te ames por pa sukses   30.05.13 16:29

me 05 05 2013 me ka lshue nji blet e ,eperdora at letren per aromen e ames .dhe ja qita nuk vanoj shum u ngjit per ni here mir boll.po qa me kish bo vaki.mos mo ta marr menja hiq kurr,eqita ne sanak shremin mir e pregadita si duhet ,qat nat po shkoj pe kqyri nuk u rahatojke nji far zhurme e pa kuptushme por u bera merak sum ka bo vaki asni here me par.por te nesermen i qita hala ushqim te mjaftushem.por pram qashtu, e ja qita nji rom me vez te reja nji ditshe u qetsue per ni here,u bera merak e marr e kqyri e kish nis amzor por sma merrke menja me lshue bleta me dal pa am spo kam ide pse me ndodh keshtue me dal bleta pa mbretresh fare .kurse ajo qe lshoj prap bertitke ama per nat mes ni jave e mbyten amen edhe nuk lshoj hiq ma egjete amen para sanakit te mbytne qysh me ndodh kjo kshtue spo kam ide ju lutem nji pergjigje prej juve sa ma qpejt un e pres ju pershendes shum.
gafurrarifi
Anëtarë i vjetër
Anëtarë i vjetër

MesazhTitulli: Re: Karrem (tërheqës) luzmash (rojesh)   31.05.13 23:34

Nuk eshte e sigurt por e vetmja menyr eshte qe ta bashkojsh me ni shoqeri tjeter ndoshta e peshton pa te ik ose per tu shkatrru ajo si shoqeri .

Te uroj suksese .
fitimthaqisibovc
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë

Zgjua (koshere) : L R

MesazhTitulli: bleta e lshume pa mbretresh   28.09.13 0:48

pershendetje zotri  gafurr  jo  un  e kam  shpetue  me sukses ,me nji korniz ve  3 ditshe  ,dhe osht  shum  mir dhe  kam pas leverdi  te  madhe  ju  pershendes.se kur ka nis me dal bleta prej sanakut per me lshue ,ja kum qit letren e aromes te mbretreshes ne leter dhe jan bashkue e ama ska dal hiq
ndue nikolli
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri

Zgjua (koshere) : moderne

MesazhTitulli: Re: Karrem (tërheqës) luzmash (rojesh)   01.10.13 20:59

Pershendetje,une sapo kam nisur te merrem me blete dhe kam verem 2 koshere,e kam me shume deshire por nuk kam ekspirec dhe kam shume deshire te marr informacione te ndryshme per bletet,dhe desha te me sugjeronit ndonje liber,edhe a ka ndonjeher ndonje seminar nga bleterritesit
zaplluxhani
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë

Zgjua (koshere) : 13 LR KOSHERE

MesazhTitulli: Re: Karrem (tërheqës) luzmash (rojesh)   04.05.14 22:40

Mua po me habit rasti i rrahmanit se me ane te keti lloj bari bleta ka hy ne koshere.Une po u tregoj rastin ti me kete Mamac e kam vendos ne nje largesi jo me shume se 4-5 metra larg pra bleteve ,dhe te u them te drejten nga 12 ndarje natyrale asnje nuk ka shkuar me u vendos edhe pse e kam shpuar qesen me ate arom .
Sponsored content

MesazhTitulli: Re: Karrem (tërheqës) luzmash (rojesh)   Today at 16:35

Karrem (tërheqës) luzmash (rojesh)
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bletërimi, zgjuat (kosheret) dhe pajisjet :: Roitja e bletëve :: Roitja natyrale-
Kërce tek: