B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci

Shko poshtë 
+5
Baki
bajrams
Aleksshehu
Valon Mustafi
poreci49
9 posters
AutoriMesazh
lendi
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri



Zgjua (koshere) : LR

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci - Faqe 2 Empty01.06.13 22:46

Pershendetje.

Po lexoj librin "BLETARIA BASHKEKOHORE" nga Profesor Fadil kukleci.
Ua rekomandoj.
Gjith te mirat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BeharHaziri
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri



Zgjua (koshere) : ?

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci - Faqe 2 Empty27.08.13 11:06

pershendetje Lendi,
ku mundem me gjet kete librin e permendur nga ju.

une jam fillestar ne bletari.

gjitha te mirat,
behari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
abeja
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri



Zgjua (koshere) : 2 koshere

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci - Faqe 2 Empty26.04.16 23:40

Valon Mustafi shkruajti:
poreci49 shkruajti:
Mirëmbrëma. Ju uroj një vit të mbarë,për ju Bletarë dhe për bletët gjithashtu.

Përsa i përket librit "Njohuri për Bletërritësin" të Kleanthi Dhuci, viti i botimit ekzakt është 1978, interesant. Prandaj në rubrikën mbi sëmundiet e bletëve nuk flet fare për varoan.
Panvarsisht nga vjetërsia është shumë interesant jo vetëm për informacionet dhe cilësinë e tyre por dhe për termet gjuhësore , dmth për mua që jam bletar në Francë, më mëson termet e bletëritësit në gjuhën Shqipe Very Happy .

Kam autorizimin për fotokopim ose difuzim në internet ,piesërisht ose plotësisht të librit.

Më dërgoni ide për mundësinë e publikimit në këtë forum.

Faleminderit E.P


 Pershendetje poreci. Ne cfar formati e ke librin?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
danjel karriqi
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri



Zgjua (koshere) : ne hapat fillestare

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci - Faqe 2 Empty23.07.16 17:00

pershendetje ku mund te gjej liber të Kleanthi Dhuci ose liber tjeter qe flet mjaftueshem per bletet dhe semundjet qe kan dale
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Të ndryshme :: Literatura: :: Libra-
Kërce tek: