B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 VENDODHJA E BLETEVE TE MIA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Pashun Memisha
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëMesazhTitulli: Re: VENDODHJA E BLETEVE TE MIA    06.05.13 21:38

Zgjojet e bleteve mund te mbahen per bukuri ne kopshtet me peme,rendesi ka qe pemet te krijojne mundesine e fluturimit te bleteve,ne si vend me klime te nxehte eshte mire qe bletet te jene ne gjysem hije ,nese dielli i kap shume pak duhet ti kushtoni rendesi bojatisjes se zgjojeve ne rastet si mesiper ngjyrosja me e pershtatshme do te ishte jeshile ose blu por jo e verdhe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Artan
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëMesazhTitulli: Re: VENDODHJA E BLETEVE TE MIA    18.05.13 22:49

Kastriot ,.. E rendesishme eshte qe rrotull te kete kullote te mjaftushme ... Pak rendesi ka ne taracen e shtepse apo ne bace... Une kam patur ne Tirane , ne ballkon ne katin e 3 ( zona e porcelanit).. dhe bletet me shkonin shume mire... ( per aq kohe sa ne rrethinat e Tiranes nuk kishte filluar ndertimi i shtepive) . Ne momentin qe kodrat rreth porcelanit u zune me shtepi ,,, mu dhesh ti ushqeja bletet se nuk arrinin te siguronin ushqimin e tyre.....

Lexova dhe shkrimin tjeter per shtimin e kateve te dyta... Ju kam zili.... se ketu ne hollande eshte akoma ftohte dhe te rralla jane kolonite me 2 kate... ( pershembull temperatura me e larte ishte 11 grade) ... Klime e poshter...

Urime dhe suksese ne bletrritje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
VENDODHJA E BLETEVE TE MIA
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Të ndryshme :: Të tjera lidhur me bletarinë-
Kërce tek: